Ara
  • Kübra Boydak Tekin

Kimsin kim?

En son güncellendiği tarih: 4 Nis 2020

Bu hayatı ziyaret etme amacın ne? Neden geldin bu dünyaya? Hiç düşündün mü? Amacın ne senin? Yiyip içip gezip eğlenmek mi? Kendini ve etrafını huzursuz etmek mi? Daha fazla alışveriş yapıp, daha fazla tüketip daha fazla yoksunluk çekmek mi? Mutlu olmak, hayata değer katmak ve iz bırak mı? Hiç sorguladın mı yaşam amacını? Bu dünyadaki misyonunu? Hiçbirimiz bu yaşama boş yere gelmedik.

Doğduğumuzda saf tertemiz birer canlıyken, büyüdükçe iyi ya da kötü tarafa doğru evrildik.

Image Source: ilovehdwallpapers


Birçoğumuz yaşam yolculuğunda amacını sorgulamadan sadece yaşayıp gidiyor, ardından ne iz bırakıyor ne değer. Üstelik yaşam amacımızı sorgulamadığımız içinde mutsuzluk ve huzursuzlukla kendimizi ve etrafımızı yoruyoruz. İyilik, güzellik ve sevgi besin kaynağımız olmalıyken dedikodu, art niyet, kusur bulma hayat yolculuğunda temel gıdamız oluyor. Sonra ne mi oluyor? Mutsuz yaşayıp başkalarının mutsuzluğundan besleniyoruz.

Başkalarının kusurlarını kendimize meze yapıyoruz. Başkalarının acılarını kendimize tatlı yapıyoruz, yine de doymuyoruz.

Ruhumuz şişiyor, şişmanlıyor ve hantallaşıyor. Ruhumuz obez oluyor. Oysaki sağlıklı beslenmeye, organizmayı rahatlatmaya ihtiyacımız var. Sonra ruhumuzdaki şişmanlıktan kurtulmak için psikologlardan çıkmıyoruz.

Image Source: inspirationde


Aynayı kendime tuttuğumda ise kendimde ne yoksa, ya da neyin olmasını isteyip de olmuyorsa başka insanlarda onu eleştirdiğimi, kınadığımı gördüm. Bende fesattım aslında, her insanda olduğu kadar diye kendimi avuttum. Fena köşeye sıkıştırdım kendimi.

Ardından tekrar başa döndüm neydi senin yaşam amacın? Bu amaç için ne kadar çaba harcıyorsun, neyin esirisin ki yaşama amacından sapmalar yaşıyorsun..

Cevabı bende, peki nedir senin yaşam amacın?

#Amaç #Nefret #Hayat #Mutluluk #YaşamAmacı

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Tekrar...