Ara
  • İlyas Boydak

Para çekme

Bir önceki yazıda minimal yaşamdan ve iş süreçlerinin yeniden yapılandırılmasından bahsetmiştim.

Bence bu durumun en güzel örneklerinden birisi bankamatikteki para çekme süreci.

Şu an internet bankacılığının da çıkması ile birlikte sanırım bankamatiklerde yapılan işlemlerin büyük kısmı para çekmedir.


Peki bankamatikten para nasıl çekilir? Kart sokulur ve şifre girilir (1. ekran), para çekmeye basılır (2. ekran), çekilecek para tutarı seçilir (3. ekran), başka işleminiz var mı sorusu (4. ekran), makbuz ister misiniz sorusu (5. ekran)

bunun yerine ana ekranda şifre girilen yerin altında para tutarları yer alsa ve şifreyi girdikten sonra bankamatik parayı verse bu işlem sırasında da makbuz isteyen, ekrandaki makbuzu bas görüntüsüne basarak makbuzu alsa işlem en az 3 ekran azalmış oluyor.


Her ay milyonlarca kişinin para çektiği bir ülkede 30 saniyelik bir tasarruf ülke ekonomisine ciddi bir tasarruf sağlayacak, bankalara da daha az atm ile daha fazla işlem yapma imkanı sağlayacak en önemliside ay başlarında emekli insanlarımız bankamatik sırasında daha kısa süre bekleyecektir.60 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ted konuşması

<div style="max-width:854px"><div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://embed.ted.com/talks/achim_steiner_humanity_s_planet_shaping_powers_and_what_they_mean_fo