Ara
  • İlyas Boydak

Yeni insanlar Yeni dünyalar

Yeni birisi ile tanışma aynı daha önce tatmadığımız bir yiyeceği yeme gibi.

Görüntüsü lezzeti hakkında doğru bilgi vermez ancak tadına baktığınızda hoşunuza giderse bir sonraki sefere yeme konusunda karar verirsiniz.


Yeni birisi ile tanışmakta böyle bazen çok değerli insanlar ile karşılaşır bazen de çok kötü iki saat geçirebilirsiniz, ama unutmayın ki kaybınız maksimum iki saat olur ama eğer tanıştığınız kişiler değerli insanlar ise belki bir ömür boyu görüşeceğiniz kaliteli insanlar ile tanışmış olursunuz.

Yani 2 saat kaybetme riskine karşı, güzel bir dostluk kazanma ihtimali.


Bu yöntemle çok insanla tanıştım. Çoğunda hem güzel muhabbetler oldu hem de geleceğe dair yardımlaşabileceğim ağlar oluştu.


Ayrıca unutmayalım ki bizim çevremiz genelde bizimle benzer görüşte insanlardan oluşuyor, hiç tanımadığımız bir çevreden biriyle tanışma aynı zamanda o kişilerin açısından olaylara bakabilme imkanı ve iletişim imkanı sağlayacaktır ki, bugünkü bireysel ve bencil dünyada karşılıklı anlayış ve hoşgörü bu şekilde sağlanabilir.

101 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ted konuşması

<div style="max-width:854px"><div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://embed.ted.com/talks/achim_steiner_humanity_s_planet_shaping_powers_and_what_they_mean_fo