Ara
  • Kübra Boydak Tekin

Zengini severler

En son güncellendiği tarih: 4 Nis 2020

İnsanlar zengin insanı çok sever yani halk dilinde çok parası olan kişi diğer insanlar arasında sevilir, gözdedir, kıymetlidir. Zenginsen etrafındaki yaltakçılar; seni alırlar tepelerine çıkarırlar, poh pohlarlar, etrafında pervane olurlar. Sanarsın ki çok seviliyorum. Hiç yalnızlık çekmezsin. Parmağını çevirsin biri gelir gözünü kırpsan öteki gelir. Zengin dediğimiz yani çok parası olduğu bilinen kişi çirkinse gözüne daha az çirkin görünür, kötülüğü de göze gelmez tek mühim olan paradır.

Kaynak: JustPost


Peki tam tersi olduğunda zengin birde güçten düşsün bakalım işte o zaman zengin insanın yanında bir kişi bile kalıyor mu? Etrafındaki şakşakçılar bir bir gemiyi terk etmeye başlar, e çünkü gemi su almaya başlamıştır. İşte o vakit görürsün insanlardaki “U dönüşünü”, değişimi, vefasızlığı, riyakarlığı ve anlarsın ki insanlar “menfaatperesttir.” Güce ve paraya tapar. Peki bu senin umrunda olmalı mı? Eğer para ve güçten besleniyorsan umrunda olmalı! Yok arkadaş ben zaten kaliteli yaşamı seviyorum; para sadece kaliteli yaşamda benim aracım diyorsan çok da etkilenmezsin bu durumdan.

Zenginlik bence göreceli bir kavramdır. “Kime göre zenginsin? Neye göre zenginsin?” Paranın çok olması zenginlik midir? yoksa sağlığın yerinde olması mı? yoksa özgürlük nicedir parayla satın alamayacağımız kadar kıymetli mi? Peki ya paran olsa da olmasa da yanında, arkanda, önünde, sağında, solunda duran aile mi zenginlik? Vefakar dostlara ne demeli?

Sizce zengin sözcüğünün anlamı gerçekten nedir?

#Zenginlik #Vefa #Menfaat #Para #Güç

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Tekrar...